Jak tanio remontować mieszkanie?

Remont mieszkania to przedsięwzięcie wiążące się z wysokimi kosztami. Kosztują materiały budowlane i wykończeniowe, kosztują elektronarzędzia i usługi remontowo-budowlane, kosztują meble, sprzęt AGD i dodatki. To wszystko sprawia, że koszt kompleksowego remontu jednego tylko pomieszczenia może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy można tę kwotę obniżyć? Jak wyremontować mieszkanie niskim kosztem, jednocześnie uzyskując pożądany efekt funkcjonalny i wizualny?

Na remontach mieszkań najwięcej oszczędzają osoby, które są w stanie wykonać większość prac remontowych i instalatorskich we własnym zakresie. Niestety również te osoby są zmuszone do ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających z zakupu maszyn i urządzeń, bez których uzyskanie konkretnego efektu nie byłoby możliwe. W wielu przypadkach zakup pomniejszych elektronarzędzi jest całkowicie uzasadniony, a nabyte przy okazji remontu narzędzia znajdują zastosowanie w wielu innych sytuacjach. Co jednak w przypadku większych inwestycji? Czy można tanio remontować mieszkanie, jednocześnie nie inwestując w zakup kosztownego sprzętu?

Jak wyremontować mieszkanie niskim kosztem z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu?

To, jaki sprzęt jest nam potrzebny wynika przede wszystkim ze skali i zakresu remontu. Podczas kapitalnego remontu mieszkania nieocenione okazują się maszyny i urządzenia, dzięki którym możemy wykonać gładzie, posadzki, szybko i sprawnie aplikować farbę na poszczególnych powierzchniach. Agregaty tynkarskie i malarskie, mixokrety to maszyny, których zakup jest bardzo kosztowny i najczęściej nieopłacalny z perspektywy osoby prywatnej, która planuje samodzielne wykonanie remontu mieszkania. Alternatywą dla zakupu tego typu sprzętu na własność jest wynajem.

Wynajem maszyn i urządzeń, jak również elektronarzędzi to stosunkowo tani i szybki sposób na pozyskanie dostępu do konkretnego urządzenia. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb oraz umiejętności gros maszyn możemy wypożyczyć i użytkować we własnym zakresie. Niektóre wypożyczalnie maszyn remontowo-budowlanych oferują dodatkowo możliwość skorzystania z usług świadczonych przez wykwalifikowanego operatora. Usługi te są nieco droższe niż wynajem samego urządzenia, ale jeśli weźmiemy pod uwagę oszczędność czasu oraz materiału, szybko okaże się, że jest to rozwiązanie opłacalne.

Korzystając z usług wypożyczalni maszyn oraz narzędzi możemy tanio remontować mieszkanie, nie rezygnując z efektu, jaki uzyskują profesjonalne ekipy remontowe wyposażone narzędzia nowej generacji.

English EN     Polish PL