Wynajem rusztowań — czy to się opłaca?

wynajem_rusztowań_czy_to_sie_oplaca

Działasz w branży remontowej lub budowlanej? Otrzymujesz propozycje prac na wysokościach? Nawet, jeśli nie dysponujesz odpowiednimi konstrukcjami do realizowania tego typu zleceń, możesz podjąć się ich wykonania. Decydując się na wynajem rusztowań zyskujesz ogromne pole do rozwoju swojej firmy. Jednocześnie współpraca z zaufanym dostawcą, który dostarcza tego typu rozwiązania jest gwarancją zadowolenia i bezpieczeństwa pracowników. Wynajem rusztowań to opcja, z której korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Te przenośne konstrukcje są bowiem niezbędne przy ociepleniach budynków, wymianach instalacji czy rozbiórce. Składają się z pomostów, pomiędzy którymi umieszcza się poziome oraz pionowe słupy. Do ich wykonania producenci używają metalu i drewna. Wynajem rusztowań wiąże się z koniecznością prawidłowego ich montażu — tylko wtedy masz pewność, że konstrukcja będzie bezpieczna. Dodatkowo przebywający na niej pracownicy muszą mieć specjalne wyposażenie — kaski i liny.

Kupno czy wynajem?

Stając przed wyzwaniem, jakim jest założenie lub rozwinięcie firmy zastanawiasz się, czy warto inwestować w maszyny i urządzenia. To niełatwa decyzja, którą musi podjąć każdy przedsiębiorca. Wiemy jednak, że koszty profesjonalnego sprzętu są ogromne i często pozostają poza finansowymi możliwościami małych firm. Nie oznacza to jednak, że muszą one rezygnować z założonego projektu biznesowego. Wynajem rusztowań jest znacznie bardziej opłacalny zwłaszcza w przypadku firm, które prace na wysokościach realizują okazjonalnie. Wówczas na czas prac (może to być nawet dzień lub dwa) zamawiają one rusztowania. Wynajem zazwyczaj obejmuje też dostarczenie konstrukcji na miejsce robót, a nawet pomoc w ich poprawnym montażu.

Dlaczego warto postawić na wynajem rusztowań?

Wynajem rusztowań obejmuje wiele rozwiązań. Przy zakupie przedsiębiorcy zazwyczaj wybierają te podstawowe, klasyczne. Tymczasem nie zawsze dobrze spełniają one swoją rolę. Firmy, które prowadzą wypożyczalnie mają znacznie bogatszy asortyment, a w nim:

  • rusztowania kolumnowe, zwane warszawskimi,
  • rusztowania modułowe,
  • rusztowania przejezdne,
  • rusztowania rurowo-złączkowe.

Duży wybór opcji w ramach wynajmu rusztowań pozwala na perfekcyjne dopasowanie konstrukcji do charakteru prac, typu nieruchomości czy gruntu, na którym ma stanąć szalunek. Dzięki temu przedsiębiorca może być spokojny nie tylko o bezpieczeństwo pracowników, ale także o wysokiej jakości efekt końcowy.

Inną zaletą wynajmu rusztowań, oprócz oszczędności i dużych możliwości dopasowania, jest brak zmartwień dotyczących przechowywania złożonej konstrukcji czy jej konserwacji. Naprawa usterek, podobnie jak remonty czy naprawy leżą po stronie firmy oferującej wynajem rusztowań. Ty nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z serwisem. Nie musisz też martwić się tym, jak dostarczyć szalunki na plac budowy ani tym, gdzie je później składować. Te wszystkie usługi zapewnia wypożyczalnia, która niejednokrotnie dostarcza rusztowania do wskazanego miejsca i pomaga w ich montażu.

English EN     Polish PL