Zalety wynajmu sprzętu budowlanego

Dawniej z oferty wynajmu sprzętu budowlanego korzystały przede wszystkim firmy. Obecnie sprzęt wynajmują także klienci indywidualni. Decyduje o tym szereg zalet, które wiążą się z wynajmem.

Wynajem maszyn budowlanych ma szereg zalet. Podstawowe korzyści, które powinni wziąć pod uwagę inwestorzy rozważający zakup lub wynajem sprzętu ciężkiego oraz wynajem narzędzi budowlanych, to:

  • Korzyści finansowe

Korzyści finansowe z wynajmu sprzętu budowlanego wynikają nie tylko z braku konieczności poniesienia kosztów zakupu, ale również braku kosztów związanych z utrzymaniem, serwisowaniem i przechowywaniem sprzętu. Z tego względu wynajem maszyn budowlanych jest znacznie tańszy niż zakup tego typu urządzeń. W przypadku firm realizujących prace w różnych regionach kraju dodatkowo odchodzą koszty relokacji ciężkiego sprzętu, które są poważnym wydatkiem i mogą wpływać niekorzystnie na konkurencyjność firmy. 

  • Korzyści lokalowe

Wynajem sprzętu pozwala na jego użytkowanie w czasie, kiedy dane urządzenie jest niezbędne i jego zwrot po zakończeniu prac. W rezultacie przedsiębiorcy nie muszą się martwić zapewnieniem odpowiednich warunków do przechowywania i magazynowania nieużywanego sprzętu. 

  • Przejrzyste zasady współpracy

Firmy wynajmujące sprzęt budowlany oferują przejrzyste zasady współpracy. Decydując się na współpracę można łatwo skalkulować całkowity koszt wynajmu i uwzględnić go w wartości planowanej inwestycji.

  • Dostępność sprzętu od ręki

Zakup sprzętu budowlanego bardzo często przypomina zakup samochodu od dealera. Bezpośrednio po złożeniu zamówienia nie możemy wyjechać z salonu nowym pojazdem. W wypożyczalni sprzęt zostaje wydany bezpośrednio po podpisaniu umowy, dzięki czemu można od razu przystąpić do pracy. 

  • Możliwość zamówienia sprzętu z dostawą

Jak już wcześniej wspomnieliśmy transport ciężkiego sprzętu jest kosztowny i problematyczny. Dostawa sprzętu przez wypożyczalnię to dla klienta wygoda oraz możliwość wykorzystania własnego samochodu transportowego oraz czasu kierowcy w innym celu. 

  • Dostępność szerokiego wachlarza maszyn i urządzeń w jednym miejscu

Jedną z ważnych zalet wypożyczalni sprzętu budowlanego jest dostępność szerokiego i zróżnicowanego asortymentu sprzętu, maszyn, oraz elektronarzędzi w jednym miejscu. To znacząco ułatwia kompletowanie zaplecza sprzętowego, a nierzadko wpływa korzystnie na jego cenę – zamawiając więcej urządzeń przedsiębiorca/inwestor może liczyć na atrakcyjne rabaty.

  • Oszczędność czasu

Podjęcie decyzji zakupowej wymaga poznania rynku i ofert różnych producentów. To przekłada się na czas. Korzystając z oferty wypożyczalni nie wiążemy się z danym urządzeniem na długo, co pozwala na przetestowanie maszyn różnych marek. 

  • Szybka reakcja w przypadku awarii

Zdecydowana większość dostawców sprzętu posiada własny serwis maszyn i urządzeń, co pozwala na szybkie usuwanie usterek. W wielu przypadkach, kiedy usterka nie może być usunięta od ręki wypożyczalnia oferuje urządzenie zastępcze. 

  • Gwarancja sprawności sprzętu

Sprawna, wydajna i bezpieczna praca maszyn i urządzeń zależy od ich regularnego serwisu. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego jest zobowiązana do regularnego serwisowania oferowanych maszyn i urządzeń oraz przeprowadzania przeglądów technicznych. 

English EN     Polish PL