Co zyskujesz, gdy wynajmujesz sprzęt?

Decyzja o skorzystaniu z oferty wypożyczalni sprzętu budowlanego wiąże się z licznymi korzyściami. Dotyczy to zarówno inwestorów prywatnych, jak i klienta biznesowego. Zastanawiasz się nad wynajmem sprzętu? Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi korzyściami i zaletami tego rozwiązania.

Rynek rentalu sprzętu budowlanego, jak często określane są w branży wypożyczalnie maszyn i urządzeń, konsekwentnie się rozwija. Duży wpływ na rozwój i dywersyfikację dostępnej oferty ma zmiana podejścia przedsiębiorców, którzy w obliczu niepewnego jutra wolą wypożyczać sprzęt niż inwestować kapitał własny w jego zakup. Już na tym etapie wyraźnie zarysowuje się pierwsza korzyść – ograniczenie ryzyka inwestycyjnego do minimum lub jego całkowite wyeliminowanie. Przy zmianie koniunktury rynku firma nie traci płynności finansowej, ponieważ nie zamroziła kapitału w trudnym do zbycia specjalistycznym sprzęcie i nie ponosi kosztów jego utrzymania. 

Dlaczego warto wynajmować sprzęt budowlany?

Obecna sytuacja z pewnością przyczyniła się do wyraźnego wzrostu popularności wypożyczalni sprzętu budowlanego, ale możliwość ograniczenia ryzyk inwestycyjnych to nie jedyny powód, dla którego warto wypożyczać sprzęt. Co jeszcze zyskuje firma przy współpracy z wypożyczalnią maszyn budowlanych?

Korzyści finansowe idą w parze z dużą oszczędnością czasu. Zarządzanie parkiem maszynowym jest nie tylko koszto-, ale i czasochłonne. Już na etapie podejmowania decyzji inwestycyjnej firma jest w stanie wygenerować dużą oszczędność czasu. Wypożyczenie sprzętu zajmuje go znacznie mniej niż jego zakup. W tym drugim przypadku należy przeprowadzić research rynku, rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” konkretnych rozwiązań, a nierzadko zadbać o finansowanie inwestycji. W przypadku wynajmu cały proces sprawdza się do zapoznania się z zasadami wynajmu. Czas oszczędza się także na etapie utrzymania urządzeń. Przeglądy techniczne i prace serwisowe wymagają nie tylko finansowania, ale zajmują czas. W tym czasie urządzenie nie może wykonywać pracy. W wypożyczalni otrzymujemy urządzenie gotowe do pracy, a w przypadku ewentualnych awarii możemy liczyć na szybką reakcję serwisu (większość wypożyczalni dysponuje własnym zapleczem serwisowym) lub urządzenie zastępcze. Kiedy jeszcze wynajem okazuje się korzystny z perspektywy czasu? 

Firmy, które świadczą swoje usługi w różnych lokalizacjach na terenie kraju są zmuszone do planowania i realizacji transportu maszyn i urządzeń. To kolejne z działań, które pochłaniają środki finansowe i zajmują czas. Usługi wynajmu pozwalają na zamówienie sprzętu z dostawą do wybranej lokalizacji. W ten sposób  firma oszczędza na kosztach transportu, a jednocześnie nie musi angażować zasobów własnych w logistykę. 

English EN     Polish PL