Wynajmuj i oszczędzaj: Sprzęt budowlany w czasie i miejscu, w którym go potrzebujesz!

Głównym kosztem firm budowlanych są inwestycje w zakup ciężkiego sprzętu, maszyn i narzędzi. Powyższe koszty można rozpatrywać na kilku płaszczyznach – finansowej i czasu, jaki należy zainwestować w podjęcie świadomej decyzji zakupowej. Alternatywą dla zakupu sprzętu na własny użytek jest jego wynajem. Wypożyczając sprzęt budowlany firma oszczędza środki i zasoby, zyskuje przewagę konkurencyjną i wzbogaca swoją ofertę.

Obecnie wynajem maszyn budowlanych realizowany jest w trzech trybach:

  • świadczenia konkretnych usług (tu popularnością cieszą się przede wszystkim usługi dźwigowe, ponieważ nie wymagają do Klienta posiadania stosownych uprawnień), 
  • wynajmu krótkoterminowego,
  • wynajmu długoterminowego. 

Szeroki wachlarz możliwości współpracy z wypożyczalnią przekłada się na bardzo dużą swobodę doboru oferty do faktycznych potrzeb konkretnej firmy, czy danej inwestycji. 

Oszczędności wynikające z wynajmu sprzętu budowlanego

Podstawową korzyścią związaną z wynajmem narzędzi budowlanych czy ogólnie wynajmem sprzętu budowlanego jest korzyść finansowa. Korzyści w tym zakresie wynikają z:

  • braku konieczności poniesienia kosztów zakupu, 
  • usunięcia obciążeń finansowych związanych z zapewnieniem maszynom sprawnej pracy, 
  • braku kosztów serwisowania maszyn i urządzeń, 
  • braku kosztów związanych z koniecznością zapewnienia miejsca do przechowywania nieużywanych maszyn, 
  • usunięcia obciążeń finansowych związanych z transportem maszyn. 

Usunięcie obciążeń finansowych związanych z transportem maszyn to korzyść przede wszystkim z perspektywy firm realizujących zlecenia w różnych regionach kraju. Prężnie rozwijająca się sieć wypożyczalni ciężkiego sprzętu zapewnia praktycznie nieograniczony dostęp do specjalistycznych maszyn i urządzeń w dowolnej lokalizacji. Usługi bardzo często idą w parze z usługą dostawy maszyny/urządzenia na plac budowy, co usprawnia zarządzanie całym przedsięwzięciem. 

Oszczędność dla dużych, szansa dla małych: Wynajem sprzętu budowlanego przez firmy o zróżnicowanym budżecie

Dla dużych firm wynajem to przede wszystkim oszczędności, które wynikają z redukcji kosztów na wskazanych wcześniej obszarach. Dla mniejszych firm wynajem to nie tylko, ale również szansa na rozszerzenie oferty usługowej czy też samodzielną realizację całego projektu. Wypożyczalnia sprzętu pozwala bowiem pozyskać maszyn doskonałej jakości także na warunkach najmu długoterminowego, co idealnie wpisuje się w potrzeby i możliwości mniejszych firm, których budżet uniemożliwia pozyskanie sprzętu na własność. 

English EN     Polish PL